Blog

Umiedzynarodowienie rynkow finansowych

Off 2

Postępująca internacjonalizacja rynków finansowych staje się dominującym trendem. Do lat osiemdziesiątych rynki finansowe Stanów Zjednoczonych były o wiele większe niż rynki finansowe poza granicami Stanów Zjednoczonych, w ostatnich latach jednak przewaga rynków amerykańskich zaczęła zanikać. Niespotykany rozwój zagranicznych rynków finansowych jest wynikiem zarówno ogromnego wzrostu oszczędności w takich krajach jak na przykład Japonia, jak i rozluźnienia prawnych regulacji zagranicznych rynków finansowych, które umożliwiło poszerzenie ich działalności. Obecnie amerykańskie przedsiębiorstwa i banki chętnie korzystają z zagranicznych rynków finansowych dla znalezienia potrzebnych im funduszy, zaś amerykańscy inwestorzy często szukają za granicą nowych możliwości inwestycyjnych. Analogicznie, zagraniczne przedsiębiorstwa i banki pożyczają fundusze od Amerykanów, a zagraniczni inwestorzy odgrywają coraz większą rolę w Stanach Zjednoczonych. Krótkie spojrzenie na międzynarodowy rynek obligacji i światowy rynek akcji pozwoli nam wyrobić sobie ogólny pogląd na temat zachodzącej globalizacji rynków finansowych.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Czym jest kryptologia?

    Czym jest kryptologia? Kryptologia to dziedzina nauki, zajmująca się opracowywaniem sposobów na skuteczne utajnianie pewnych informacji – tak, by potrzebna wieść mogła być poprawnie odczytana przez jej właściwego adresata, ale była jednocześnie zabezpieczona przed ujawnieniem się w każdej innej sytuacji. Sama nazwa wywodzi się od greckich słów kryptos i logos, oznaczających kolejno: ukryty i słowo….

  • Czym jest informatyka?

    Czym jest informatyka? image W potocznym rozumieniu, informatyka to dyscyplina naukowa, w której centrum zainteresowania są komputery – jako sprzęty same w sobie oraz specjalistyczne programy, dzięki którym te skomplikowane urządzenia wykonują konkretne zadania. Naukowe podejście do zagadnienia informatyki jest zaś takie, iż jest to dział ścisłych nauk matematycznych – pierwsze komputery używane były bowiem…