Blog

Brexit a siła przetargowa pracowników

Off 5

Czy Brexit wpłynie na siłę przetargową imigrantów w starciu z pracodawcami na wyspach? Wpływ wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii (a raczej takiej zapowiedzi) niesamowicie wpłynął na gospodarkę wysp w ostatnich tygodniach. Ogromny spadek wartości funta, połączony ze spadkami na giełdach może przyspieszyć widmo zastoju gospodarczego wysp i przyczynić się do powolnego wyhamowania. Niestety, pojawiły się kolejne problemy przez które dodatkowo cierpi Brytyjska ekonomia. Coraz trudniej o zbieraczy płodów rolnych, którzy byliby chętni do zbierania truskawek i innych owoców i warzyw, z uwagi na spadającą wartość funta ? a warto pamiętać, że płaca minimalna wyrażona nominalnie w funtach w Wielkiej Brytanii to niewiele ponad 6 funtów na godzinę.
Czy ten potencjalny odpływ siły roboczej zwiększy siłę przetargową tych, którzy zdecydują się pozostać na wyspach? I jak zapowiedź opuszczenia Unii Europejskiej wpłynie na bieżące funkcjonowanie biznesów brytyjskich i ich finanse? Niektórzy wierzą, że rynek wróci do normy, gdy emocje opadną, niektórzy jednak nastawiają się na postępujące spowolnienie prowadzące do załamania gospodarczego.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Czym jest kryptologia?

    Czym jest kryptologia? Kryptologia to dziedzina nauki, zajmująca się opracowywaniem sposobów na skuteczne utajnianie pewnych informacji – tak, by potrzebna wieść mogła być poprawnie odczytana przez jej właściwego adresata, ale była jednocześnie zabezpieczona przed ujawnieniem się w każdej innej sytuacji. Sama nazwa wywodzi się od greckich słów kryptos i logos, oznaczających kolejno: ukryty i słowo….

  • Kancelaria adwokacka Piaseczno

    Jak radzić sobie z problemami natury prawnej? Przeciętny człowiek nie zna się kompletnie na prawie, bo ta wiedza na co dzień nie jest mu do niczego potrzebna. Zainteresowanie tą dziedziną pojawia się dopiero wtedy, gdy samemu wpada się w jakieś tarapaty, które są związane pośrednio lub bezpośrednio właśnie z prawem. Może tu chodzić np. o…