Blog

Marnotrawiona żywność a rachunek ekonomiczny

Off 7

Marnowana żywność kosztuje firmy blisko bilion dolarów rocznie. Wielu zapewne zapyta gdzie tu ekonomia i zdrowy rozsądek. Niestety, nasz kraj znajduje się w grupie tych, w których żywności procentowo marnuje się najwięcej. Prawdopodobnie upłynie jeszcze wiele lat, zanim międzynarodowe koncerny lepiej nauczą się gospodarować swoimi zasobami, a regulacje państw przestaną ingerować w rynek do tego stopnia, że często oddawanie niesprzedanej żywności za darmo nie opłaca się i bardziej opłaca się ją wyrzucić na śmietnik. Co więcej, dla wielu państw są to nie tylko straty we wskaźnikach gospodarczych (wynikające ze strat lub mniejszych zysków firm, które tej żywności nie sprzedały) ale przede wszystkim straty społeczne, gdzie wytworzone dobra pierwszej potrzeby, takie jak jedzenie, nie dotarły do najbardziej potrzebujących. Przy blisko 800 milionach głodujacych na całym śwecie, ilość marnowanej żywności może szokować; niestety dopóki zarówno biznes jak i państwo nie nawiążą na tym polu współpracy, tak długo żywność będzie marnowana, często z powodu prostego rachunku ekonomicznego.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Gdzie kupić tani komputer

    Gdzie kupić tani komputer Na różnych forach internetowych można spotkać się z innymi opiniami na temat konkretnej sprawy, więc z całą pewnością warto jest przeglądać jak najwięcej wspomnianych for, żeby móc poszerzać swoje horyzonty. Jeżeli tematyką takiego forum są na przykład komputery, z pewnością znajdzie się na nim wiele ciekawych tematów właśnie w takiej kategorii….

  • Kancelaria komornicza Poznań

    Kancelaria komornicza Poznań Kancelaria komornicza Poznań Kancelaria komornicza jest niezwykle istotnym miejscem. Pomimo, że słowo „komornik” nie kojarzy się nam zbyt dobrze, to kancelaria komornicza jest bardzo ważnym miejscem, gdzie załatwia się poważne sprawy finansowe. Co jest ważne przy wyborze kancelarii komorniczej? Ważne, aby kancelaria komornicza istniała na rynku już wiele lat, a jej pracownicy…