Blog

Odszkodowanie za błąd lekarski

Off 2

Uszczerbek na zdrowiu spowodowany złą diagnozą lub zakażenie, którego nabawiliśmy się w szpitalu już kwalifikują nas do otrzymania odszkodowania od szpitala za dokonany błąd na naszym zdrowiu.

Odszkodowanie za błąd lekarski otrzymujemy po ustaleniu przez specjalną komisję medyczną, że taki błąd zaistniał lub po wydaniu wyroku przez sąd cywilny.
W każdej z tych sytuacji, jeżeli nasze zdrowie nie pozwala nam, nie musimy osobiście uczestniczyć w tych komisjach i rozprawach, może to robić za nas, wyznaczony przez nas, nasz przedstawiciel. Najbardziej przykre sytuacje są wtedy, jeżeli przez ignorancję lekarską lub pielęgniarską ktoś z naszych bliskich stracił życie, wtedy żadne odszkodowanie nie wróci nam bliskiego, jednak nie ma powodu, aby szpital, lekarze czy pielęgniarki pozostali bezkarni.
Po przedstawieniu wszelkich dokumentów, wysokość odszkodowań zostaje przysądzona, jeżeli nie zgadzamy się z zasądzoną kwotą, zawsze możemy odwołać się i żądać odszkodowania w kwocie, która nas choć trochę zadowoli.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Komornik Poznań Wilda

    Komornik sądowy – czym się zajmuje i jakie egzekucje może prowadzić? Praca komornika sądowego wymaga dużo uwagi i zaangażowania z jego strony. Ponadto osoba będąca komornikiem musi przestrzegać określonych kryteriów, aby wszelkie czynności były prowadzone zgodnie z prawem. Czym zajmuje się komornik? Osoba pełniąca funkcję komornika ma za zadanie przeprowadzanie egzekucji komorniczej dotyczącej dłużników. Egzekucja…

  • Airmax Internet – opinie klientów, jakość usług i dostępność

    Airmax Internet to jeden z najpopularniejszych dostawców internetu w Polsce. Firma oferuje szeroką gamę usług internetowych, w tym szybkie łącza kablowe, mobilne oraz radiowe. Jednak, jak w przypadku każdej firmy, wiele zależy od opinii klientów, którzy korzystają z usług Airmax Internet. Na początku warto zwrócić uwagę na jakość usług oferowanych przez Airmax Internet. Według wielu…