Blog

Blachy mosiężne CuZu37

Off 2

Dobre materiały mają swoje prawa

Budowa domu to szereg wyzwań i spraw urzędowo administracyjnych do załatwienia, które mogą skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia budowy.
Uporawszy się jednak z nimi, przychodzi kolejna ważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć – chodzi o wybór materiałów.
Wybierając z czego budowany będzie nasz dom, nie zawsze można polegać tylko i wyłącznie na wyglądzie. Doskonałym na to przykładem jest wybór pokrycia dachu. Skupmy się na dwóch głównych konkurentach czyli : blachy(blachodachówka) czy dachówki.
Kwestię wyglądu trzeba pozostawić do subiektywnej oceny.
Głównym czynnikiem decydującym o wyborze dachu jest wytrzymałość i jakość więźby dachowej. Dachówka jest znacznie cięższa od blachy co wymusza na nas zainwestowanie w solidniejszą podporę.
Dachówki jednak są znacznie solidniejsze, nie blakną pod wpływem promieni UV z tą samą intensywnością co blachodachówki. Ponadto blachy zmieniają swoją objętość pod wpływem temperatury, a także słabiej izolują dźwięk – zmuszając nas tym samym do użycia dodatkowej izolacji akustycznej.
Przy końcowej decyzji trzeba jednak mimo wszystko wziąć po uwagę nie tylko wagę co ceny dachówek dlatego, że ceny potrafią być nawet 3 razy wyższe tym zmuszając nas do ponownego rozważenia wszystkich „za” i „przeciw”.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Informatyka to nie tylko sprzęt

    Duża grupa osób informatykę kojarzy tylko i wyłącznie z grzebaniem w zepsutych komputerach i instalacji nowego oprogramowania. Bardzo często jest, iż takie skojarzenia przychodzą nam jako pierwsze do głowy, jednakże informatyka to bardzo rozległa dziedzina, do której należy wiele innych poddziedzin. Jedną z nich jest tworzenie stron internetowych oraz wszystkie rzeczy z nimi powiązane. Wiele…

  • Marketing szeptany kampanie

    Jaki efekt wywołują kampanie marketingu szeptanego? Formy reklamy, które nie są za bardzo skuteczne, szybko odchodzą w zapomnienie i ulegają zastąpieniu przez nowocześniejsze metody promowania biznesów. Marketing szeptany kampanie są jednak takim trochę starym wyjadaczem na rynku. Tworzono je lata temu i równie często tworzy się je dziś. A dlaczego przedsiębiorcy wciąż decydują się na…