Nowości

Dobra strona WWW – jak powinna wyglądać?

Off

Internet pełen jest różnych stron internetowych. Te, których pomysłodawcom udało się w taki sposób dobrać ich tematykę, często stają się jednymi z najczęściej odwiedzanych stron internetowych, a tym samym przynoszą ich twórcom wiele profitów. Ale kluczem do takiego sukcesu jest nie tylko odpowiednie dobranie informacji, ale także sam wygląd takiej strony. Jak więc powinna ona wyglądać, aby przyciągać nowych użytkowników? Przede wszystkim powinna być przejrzysta – nie ma przecież nic gorszego niż serwis internetowy, na którym nie wiemy co się znajduje i po co został stworzony. Należy zatem właściwie i czytelnie opisać wszystkie elementy, a także zadbać o jakość samej treści. Odnośniki powinny być jednoznaczne, a różnego rodzaju menu powinny jasno odzwierciedlać strukturę strony.

W przeglądaniu stron przeszkadzają także różnego rodzaju niepotrzebne oraz długo ładujące się składniki – wielu użytkowników, którzy już zdecydowali się na jej odwiedzenie, może zrezygnować ze swoich zamiarów, ze względu na szybkość jej otwierania. Bardzo ważna jest kolorystyka, a także czytelność i wielkość czcionki. Przeładowanie plikami graficznymi także spowolni działanie strony i może zaburzyć jej przejrzystość. Najlepiej gdyby grafika była dobra jakościowo i ściśle powiązana z tematyką danej strony oraz aby nie narzucała się odwiedzającym. Dobra strona wymaga także częstej aktualizacji. Jeśli także chcielibyśmy stworzyć własną stronę WWW, to najlepiej odwiedźmy poczytne serwisy i zobaczmy, jak są one skonstruowane. Z podstawowych porad należy powiedzieć że serwis musi być czytelny, internauta, który trafia na naszą stronę bez problemu powinien znaleźć sobie interesujące go informacje. Jeżeli tego nie będzie to mamy marne szanse żeby zechciał odwiedzić nasz serwis ponownie i tym samym są jeszcze mniejsze szanse na to że zechce on polecić naszą stronę swoim znajomym. Generalnie rozkręcenie i prowadzenie własnej strony internetowej jest zależne od wielu elementów.

 

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Dla jednych to pasja, dla drugich sztuka

    Programowanie jest przez wielu ludzi uważane za sztukę, dzięki której świat Internetu oraz komputerów wydaje się jeszcze bardziej ciekawszy. Trzeba przyznać, że bez programowania wirtualny świat nie miał by szans na istnienie. Programowanie jest procesem, dzięki któremu mają szansę powstać różnego rodzaju programy, które potem będą służyły każdemu w pracy i życiu codziennym. Oczywiście, potrzebne…

  • Gdzie kupić tani komputer

    Gdzie kupić tani komputer Na różnych forach internetowych można spotkać się z innymi opiniami na temat konkretnej sprawy, więc z całą pewnością warto jest przeglądać jak najwięcej wspomnianych for, żeby móc poszerzać swoje horyzonty. Jeżeli tematyką takiego forum są na przykład komputery, z pewnością znajdzie się na nim wiele ciekawych tematów właśnie w takiej kategorii….