Artykuły

Dbajmy o swoje komputery

Off 1

Dbajmy o swoje komputery

Po dłuższym czasie użytkowania danego komputera z pewnością zauważymy pewne opóźnienia w działaniu oraz popularne “zawiechy”. Na tego typu problemy zawsze składa się kilka czynników: ogólny czas użytkowania, poziom codziennej eksploatacji oraz rodzaj programów, które używamy (i jak wykorzystują one nasz procesor i pamięć RAM). Często warto skorzystać z pomocy miejscowego informatyka, który pomoże nam w lepszym dbaniu i pielęgnacji naszego komputera. Nie zapominajmy również o tym, że komputery często mają zapchane wiatraki i od czasu do czasu należy je odkurzać oraz dokładnie czyścić (jeśli nie mamy już gwarancji i założonych plomb, to także od środka) – zakurzone komputery szybciej się przegrzewają, a to (szczególnie w lecie podczas upałów) może doprowadzić do bardzo poważnych usterek i awarii; szczególnie narażona jest na to płyta główna oraz dysk, czyli dwa najważniejsze (i jednocześnie najdroższe) części komputerów. Dlatego więc warto co jakiś czas upewnić się, że nasza maszyna jest odpowiednio zadbana.

 

 

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Czym jest kryptologia?

    Czym jest kryptologia? Kryptologia to dziedzina nauki, zajmująca się opracowywaniem sposobów na skuteczne utajnianie pewnych informacji – tak, by potrzebna wieść mogła być poprawnie odczytana przez jej właściwego adresata, ale była jednocześnie zabezpieczona przed ujawnieniem się w każdej innej sytuacji. Sama nazwa wywodzi się od greckich słów kryptos i logos, oznaczających kolejno: ukryty i słowo….

  • Informatyka przedmiotem szkolnym

    Informatyka przedmiotem szkolnym Dalece posunięta cywilizacja i technologia sprawiły, że obecnie nawet malutkie dzieci interesują komputery. Dzisiaj nie ma już chyba domu, w którym nie byłoby komputera czy laptopa, bo informatyka dziś jest wszędzie, nawet w łóżeczku niemowlaka. Dlatego też już od najmłodszych lat dzieci uczą się w szkole podstawowej obsługi komputera oraz korzystania z…