Porady

CMS – wygodne zarządzanie stroną

Off 1

Jeśli nie znamy żadnego języka programowania, a mimo to chcielibyśmy posiada swoją własną stronę internetową i to w dodatku za darmo to z pomocą przychodzi nam CMS, czyli gotowy system stron, który od razu po wgraniu na serwer i dokonaniu instalacji jest gotowy do działania. W Internecie można znaleźć wiele stron z których można pobrać systemy CMS. Z systemów tych zazwyczaj korzystają ludzie, którzy nie posiadają wiedzy z dziedziny zakładania stron internetowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby skorzystać z tego systemu jest wygoda, która wiąże się z administracją strony. Już nie musimy ciągle modyfikować plików w których zawarta jest treść strony. W systemach CMS wystarczy wejść do panelu administracyjnego. Z tamtego miejsca możemy praktycznie zmienić każdą część strony. Nie wymaga to posiadania zdolności informatycznych, gdyż każdy człowiek, który choć trochę orientuje się w obsługiwaniu komputera jest w stanie zarządzać stroną opartą o system CMS. Czynnikiem, który także przemawia za tym, aby skorzystać z tego typu systemów to zupełnie darmowa licencja. Systemy CMS możemy ściągnąć z praktycznie każdej strony, na której znajdują się treści związanie z projektowaniem stron internetowych. To dzięki temu systemy te zdobyły taką popularność.

Tak więc, jeśli chcemy w krótkim czasie posiadać swoją stronę internetową, a nie posiadamy odpowiedniej wiedzy z dziedziny programowania systemy CMS są dla nas idealnym rozwiązaniem. Już nie musimy się martwić o to czy aby na pewno poradzimy sobie z zarządzaniem stroną. Jeżeli nie jesteś pewny w jaki sposób wygląda CMS to możesz sobie go wyobrazić jako edytor tekstowy, taki jakim jest np. Word. To generalnie zasada działanie jest bardzo podobna. Wpisujesz treść i w takiej formie jak ja widzisz, również będzie ją widział internauta. Oczywiście większość edytorów umożliwia również edycję tekstu w html, generalnie większość programistów zdecydowanie woli edytować i pisać tekst jako html niż jako zwykły.

 

 

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Informatyka medyczna kluczem do postępu medycyny

    Informatyka medyczna kluczem do postępu medycyny image Wspomniany termin na ogół słyszy się raczej rzadko, a szkoda, ponieważ jest to jedna z najprężniej rozwijających się (obok kwestii takich sprzętów jak komputery) dziedzin szeroko rozumianej “branży”, jaką jest informatyka. Medyczny jej aspekt znajduje odzwierciedlenie w kilku podkategoriach, które możemy wyszczególnić – będzie to na przykład klasyczne…

  • Gdzie kupić tani komputer

    Gdzie kupić tani komputer Na różnych forach internetowych można spotkać się z innymi opiniami na temat konkretnej sprawy, więc z całą pewnością warto jest przeglądać jak najwięcej wspomnianych for, żeby móc poszerzać swoje horyzonty. Jeżeli tematyką takiego forum są na przykład komputery, z pewnością znajdzie się na nim wiele ciekawych tematów właśnie w takiej kategorii….