Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Komornik Warszawa Mokotów

Off 16

Komornik Warszawa

Komornik sądowy to funkcjonariusz publiczny, który prowadzi własną kancelarię – to odróżnia go od prokuratora czy sędziego, mimo że można ich zaliczyć do tej samej grupy zawodów. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie egzekucji sądowej, jest tak zwanym gwarantem wykonalności wyroku sądowego. Z wykorzystaniem określonych przepisami środków przymusu, dąży do ściągnięcia z dłużnika należności dla wierzyciela. Odpowiada on tylko za postępowanie formalne, do jego zadań nie należy ocenianie czy badanie zasadności wyroku. Komornik sądowy działa przy sądzie rejonowym. Przy każdym takim sądzie pracuje komornik Warszawa Mokotów również takiego posiada. O skierowaniu sprawy do komornika decyduje wierzyciel. Może on, na przykład, zadecydować jakie środki przymusu zostaną wykorzystane przez komornika. Egzekucja może być prowadzona przez komornika sądowego z takich źródeł jak, między innymi, wynagrodzenie za pracę, nieruchomości, ruchomości, prawa majątkowe czy różne rachunki bankowe. Dodatkowo, nawet jeśli komornika umorzy egzekucję, bo nie będzie w stanie ściągnąć z dłużnika odpowiednich środków, to wierzyciel ma prawo do ponownego złożenia wniosku o prowadzenie egzekucji. W praktyce zatem bardzo rzadko się zdarza, że dłużnik nie musi ponieść odpowiedzialności i spłacić swojego zadłużenia.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Gdzie kupić tani komputer

    Gdzie kupić tani komputer Na różnych forach internetowych można spotkać się z innymi opiniami na temat konkretnej sprawy, więc z całą pewnością warto jest przeglądać jak najwięcej wspomnianych for, żeby móc poszerzać swoje horyzonty. Jeżeli tematyką takiego forum są na przykład komputery, z pewnością znajdzie się na nim wiele ciekawych tematów właśnie w takiej kategorii….

  • Airmax Internet – opinie klientów, jakość usług i dostępność

    Airmax Internet to jeden z najpopularniejszych dostawców internetu w Polsce. Firma oferuje szeroką gamę usług internetowych, w tym szybkie łącza kablowe, mobilne oraz radiowe. Jednak, jak w przypadku każdej firmy, wiele zależy od opinii klientów, którzy korzystają z usług Airmax Internet. Na początku warto zwrócić uwagę na jakość usług oferowanych przez Airmax Internet. Według wielu…