Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Komornik Poznań Wilda

Off 46

Komornik sądowy – czym się zajmuje i jakie egzekucje może prowadzić?

Praca komornika sądowego wymaga dużo uwagi i zaangażowania z jego strony. Ponadto osoba będąca komornikiem musi przestrzegać określonych kryteriów, aby wszelkie czynności były prowadzone zgodnie z prawem.

Czym zajmuje się komornik?

Osoba pełniąca funkcję komornika ma za zadanie przeprowadzanie egzekucji komorniczej dotyczącej dłużników. Egzekucja ta może być prowadzona m.in. z wynagrodzenia za pracę, emerytury, ruchomości, nieruchomości itp.

W przypadku nieruchomości komornik Poznań Wilda organizuje licytację, która pozwala na spieniężenie tego, co należy do osoby zadłużonej. Często dochód z licytacji pokrywa całe zadłużenie, dzięki czemu dłużnik nie podlega dalej egzekucji komorniczej.

Czy można uniknąć prowadzenia egzekucji komorniczej?

Niestety nie zawsze możliwe jest uniknięcie egzekucji komorniczej. Często jest to jedyny sposób na to, aby dłużnik spłacił swoje zobowiązania.

Oczywiście istnieje możliwość dogadania się z komornikiem, ale nie zawsze egzekutor jest skłonny do prowadzenia rozmów związanych z ustaleniem warunków spłaty zadłużenia.

Kiedy komornik nie może prowadzić egzekucji komorniczej?

Komornik może prowadzić egzekucję komorniczą w momencie, gdy wierzyciel złoży wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej i ważny tytuł wykonawczy. Poza tym egzekucja komornicza nie jest także możliwa w sytuacji, kiedy dłużnik nie posiada żadnego dochodu, ruchomości oraz nieruchomości.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Najtańsze kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

    Jak szybko spłacić wszystkie zobowiązania? Zakupy na raty, pożyczki na dowolny cel, czy kredyty łączy zawsze jedno- trzeba spłacić je w umówionym terminie. Czasem jednak okazuje się, że wysokość miesięcznych zobowiązań zbyt mocno uszczupla domowy budżet. Dzieje się tak choćby w przypadku drastycznych podwyżek stóp procentowych, czy zmiany pracy. W takich sytuacjach zobowiązania stają się…

  • Airmax Internet – opinie klientów, jakość usług i dostępność

    Airmax Internet to jeden z najpopularniejszych dostawców internetu w Polsce. Firma oferuje szeroką gamę usług internetowych, w tym szybkie łącza kablowe, mobilne oraz radiowe. Jednak, jak w przypadku każdej firmy, wiele zależy od opinii klientów, którzy korzystają z usług Airmax Internet. Na początku warto zwrócić uwagę na jakość usług oferowanych przez Airmax Internet. Według wielu…