Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Komornik Poznań Wilda

Off 41

Komornik sądowy – czym się zajmuje i jakie egzekucje może prowadzić?

Praca komornika sądowego wymaga dużo uwagi i zaangażowania z jego strony. Ponadto osoba będąca komornikiem musi przestrzegać określonych kryteriów, aby wszelkie czynności były prowadzone zgodnie z prawem.

Czym zajmuje się komornik?

Osoba pełniąca funkcję komornika ma za zadanie przeprowadzanie egzekucji komorniczej dotyczącej dłużników. Egzekucja ta może być prowadzona m.in. z wynagrodzenia za pracę, emerytury, ruchomości, nieruchomości itp.

W przypadku nieruchomości komornik Poznań Wilda organizuje licytację, która pozwala na spieniężenie tego, co należy do osoby zadłużonej. Często dochód z licytacji pokrywa całe zadłużenie, dzięki czemu dłużnik nie podlega dalej egzekucji komorniczej.

Czy można uniknąć prowadzenia egzekucji komorniczej?

Niestety nie zawsze możliwe jest uniknięcie egzekucji komorniczej. Często jest to jedyny sposób na to, aby dłużnik spłacił swoje zobowiązania.

Oczywiście istnieje możliwość dogadania się z komornikiem, ale nie zawsze egzekutor jest skłonny do prowadzenia rozmów związanych z ustaleniem warunków spłaty zadłużenia.

Kiedy komornik nie może prowadzić egzekucji komorniczej?

Komornik może prowadzić egzekucję komorniczą w momencie, gdy wierzyciel złoży wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej i ważny tytuł wykonawczy. Poza tym egzekucja komornicza nie jest także możliwa w sytuacji, kiedy dłużnik nie posiada żadnego dochodu, ruchomości oraz nieruchomości.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kancelaria adwokacka Piaseczno

    Jak radzić sobie z problemami natury prawnej? Przeciętny człowiek nie zna się kompletnie na prawie, bo ta wiedza na co dzień nie jest mu do niczego potrzebna. Zainteresowanie tą dziedziną pojawia się dopiero wtedy, gdy samemu wpada się w jakieś tarapaty, które są związane pośrednio lub bezpośrednio właśnie z prawem. Może tu chodzić np. o…

  • Skuteczne pozycjonowanie Chorzów

    Jak zadbać o popularność strony firmowej? Twoja firma dorobiła się już własnej strony internetowej, ale problem tkwi w tym, że ta strona jak na razie osiąga tragiczne wyniki, bo jest odwiedzana w ciągu jednej doby przez dosłownie kilku użytkowników, z których jednym jesteś ty sam? Niska popularność witryny jest normą na samym początku jej działania,…