Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Komornik Poznań Wilda

Off 33

Komornik sądowy – czym się zajmuje i jakie egzekucje może prowadzić?

Praca komornika sądowego wymaga dużo uwagi i zaangażowania z jego strony. Ponadto osoba będąca komornikiem musi przestrzegać określonych kryteriów, aby wszelkie czynności były prowadzone zgodnie z prawem.

Czym zajmuje się komornik?

Osoba pełniąca funkcję komornika ma za zadanie przeprowadzanie egzekucji komorniczej dotyczącej dłużników. Egzekucja ta może być prowadzona m.in. z wynagrodzenia za pracę, emerytury, ruchomości, nieruchomości itp.

W przypadku nieruchomości komornik Poznań Wilda organizuje licytację, która pozwala na spieniężenie tego, co należy do osoby zadłużonej. Często dochód z licytacji pokrywa całe zadłużenie, dzięki czemu dłużnik nie podlega dalej egzekucji komorniczej.

Czy można uniknąć prowadzenia egzekucji komorniczej?

Niestety nie zawsze możliwe jest uniknięcie egzekucji komorniczej. Często jest to jedyny sposób na to, aby dłużnik spłacił swoje zobowiązania.

Oczywiście istnieje możliwość dogadania się z komornikiem, ale nie zawsze egzekutor jest skłonny do prowadzenia rozmów związanych z ustaleniem warunków spłaty zadłużenia.

Kiedy komornik nie może prowadzić egzekucji komorniczej?

Komornik może prowadzić egzekucję komorniczą w momencie, gdy wierzyciel złoży wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej i ważny tytuł wykonawczy. Poza tym egzekucja komornicza nie jest także możliwa w sytuacji, kiedy dłużnik nie posiada żadnego dochodu, ruchomości oraz nieruchomości.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Co zrobić, aby strona była popularna?

    Wiele młodych internautów chce, aby ich strona internetowa stała się w szybkim czasie bardzo popularna oraz, aby zaczęła przynosić im zyski. Z logicznego punktu widzenia jest to rzecz wręcz niemożliwa, aby strona w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność. Najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za popularność strony internetowej są materiały na niej zamieszczone. Bardzo dużą popularność zdobywają strony,…

  • Skuteczne pozycjonowanie stron Poznań

    Jak tworzyć treści na stronę w oparciu o zasady SEO? Wbrew pozorom narzędzia SEO nie powstają tylko i wyłącznie z myślą o wyszukiwarkach i współdziałających z nimi algorytmach. Na pewno trzeba o nich myśleć jak o czymś, co może przydać się w stworzeniu ze strony miejsca przyjaznego dla Internautów. Witryna musi być przecież ogólnie rzecz…