Felietony

Upadłość konsumenta

Off 12

Czym jest upadłość konsumenta?

Upadłość konsumenta jest procesem, który polega na wyciągnięciu konsumenta z długów, w które popadł podczas brania pożyczek, których nie jest w stanie obecnie spłacić.
Proces ten jest postępowaniem sądowym mającym za zadanie częściowo lub całkowicie oddłużyć konsumenta i spłacić wierzycieli. Dzięki takim działaniom konsument może wyjść ze spirali długów i rozpocząć życie z czystą kartą. Upadłość konsumenta może być ogłoszona przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Inaczej ma się to w wypadku osób fizycznych, które prowadzą różnego rodzaju spółki.
Upadłość ogłaszana jest przez sąd. Aby móc ogłosić upadłość należy złożyć i opłacić wniosek w sądzie odpowiednim dla miejsca zamieszkania osoby zadłużonej. Wniosek ten można sporządzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. Posiedzenie sądu odbywa się bez udziału wnioskodawcy, który ma obowiązek wcześniej przygotować i przedłożyć wszystkie niezbędne dokumenty oraz dokładnie uargumentować konieczność ogłoszenia upadłości konsumenta.
Sąd najczęściej rozpatruje wniosek o upadłość konsumencką w czasie od kilku do kilkunastu tygodni, licząc od dnia złożenia wniosku do właściwego dla konsumenta sądu.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Co zrobić, aby strona była popularna?

    Wiele młodych internautów chce, aby ich strona internetowa stała się w szybkim czasie bardzo popularna oraz, aby zaczęła przynosić im zyski. Z logicznego punktu widzenia jest to rzecz wręcz niemożliwa, aby strona w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność. Najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za popularność strony internetowej są materiały na niej zamieszczone. Bardzo dużą popularność zdobywają strony,…

  • Czym jest informatyka?

    Czym jest informatyka? image W potocznym rozumieniu, informatyka to dyscyplina naukowa, w której centrum zainteresowania są komputery – jako sprzęty same w sobie oraz specjalistyczne programy, dzięki którym te skomplikowane urządzenia wykonują konkretne zadania. Naukowe podejście do zagadnienia informatyki jest zaś takie, iż jest to dział ścisłych nauk matematycznych – pierwsze komputery używane były bowiem…