Felietony

Upadłość konsumenta

Off

Czym jest upadłość konsumenta?

Upadłość konsumenta jest procesem, który polega na wyciągnięciu konsumenta z długów, w które popadł podczas brania pożyczek, których nie jest w stanie obecnie spłacić.
Proces ten jest postępowaniem sądowym mającym za zadanie częściowo lub całkowicie oddłużyć konsumenta i spłacić wierzycieli. Dzięki takim działaniom konsument może wyjść ze spirali długów i rozpocząć życie z czystą kartą. Upadłość konsumenta może być ogłoszona przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Inaczej ma się to w wypadku osób fizycznych, które prowadzą różnego rodzaju spółki.
Upadłość ogłaszana jest przez sąd. Aby móc ogłosić upadłość należy złożyć i opłacić wniosek w sądzie odpowiednim dla miejsca zamieszkania osoby zadłużonej. Wniosek ten można sporządzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. Posiedzenie sądu odbywa się bez udziału wnioskodawcy, który ma obowiązek wcześniej przygotować i przedłożyć wszystkie niezbędne dokumenty oraz dokładnie uargumentować konieczność ogłoszenia upadłości konsumenta.
Sąd najczęściej rozpatruje wniosek o upadłość konsumencką w czasie od kilku do kilkunastu tygodni, licząc od dnia złożenia wniosku do właściwego dla konsumenta sądu.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Airmax Internet Opinie: Szybkość, Stabilność i Wsparcie – Jak Operator Poradził Sobie w Świecie Cyfrowego Rozwoju

    W dzisiejszym świecie, dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu stał się koniecznością. W dobie globalizacji i technologicznego rozwoju, użytkownicy oczekują od dostawców internetowych nie tylko niezawodności, ale również doskonałej jakości usług. Jeden z takich dostawców, o którym warto wspomnieć, to Airmax Internet. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć Państwu, na podstawie zgromadzonych „Airmax internet opinie”,…

  • Co jest najważniejsze przy wyborze komputera?

    Jeżeli kogoś interesują szybkie komputery, to powinien szukać w sieci takich portali, na których można się dowiedzieć o nowościach z tej dziedziny techniki. Stron takich jest naprawdę wiele, więc nie będzie nawet najmniejszego problemu ze znalezieniem takowych. Na portalach poruszających tematykę informatyczną można się dowiedzieć między innymi tego, czym są komputery IBM. Osoby, które interesują…